Okiem tatusia

Ja czy praca

Z okazji Dnia Ojca piosenka dla Tatusiów

W żadnej pracy na świecie nie da się zrobić takiej kariery, jak u siebie w domu. To po co tyle siedzieć? 🙂 Dziś puszczałem bańki mydlane i rysowałem kredą na chodniku. Gdybym tylko siedział na ławce, to pewnie by mi się nudziło. Jaka jest różnica pomiędzy oglądaniem z ławki, a uczestnictwem? Hmmm… może zapytamy o to jakiegoś piłkarza rezerwowego. Ja tam już dawno temu na podwórku swoje na ławce rezerwowych odsiedziałem, to teraz już nie siadam.

Dzieci potrzebują autorytetu. Kto ma im wyjaśnić i przekazać, jak działa świat?

A kto się na tym zna?

Tatuś może się wykazać. To jest dopiero coś! Tata patrzy na niebo i wie, czy będzie padał deszcz. Tata umie zbudować wieżę i tunel. Wie, dlaczego w zimie pada śnieg. Dlaczego liście są zielone, i dlaczego opadają. Dlaczego kamienie toną, a statki pływają. No i dokąd lecą te wszystkie samoloty, które zostawiają białe ślady na niebie. (Do tego akurat może się przydać http://www.flightradar24.com 🙂 )

Kupujesz dziecku rower? To kup od razu drugi dla siebie, jeśli nie masz, i jeździjcie razem. Z kim dziecko ma jeździć? Z rówieśnikami? Ale przecież to małe dziecko, niech nie wyjeżdża poza osiedle… jeżdżenie rowerem tylko po osiedlu polega na siedzeniu na drugim końcu osiedla z rowerem opartym o ławkę. Ciekawie to się zrobiło dopiero po wyjechaniu dalej…

Rower nie musi być wypasiony, liczy się wspólna przejażdżka.

Więc wracaj, szybko wracaj, kto ważniejszy, ja czy praca

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *