Poradnia rodzinna

Proponujemy wsparcie w określonych dziedzinach:

NPR – Rozpoznawanie Płodności 

Chętnych do nauki rozpoznawania płodności metodą angielską zapraszamy na kurs on-line oraz konsultacje via Skype.  Możliwe są także tradycyjne spotkania twarzą w twarz we Wrocławiu.

Zapraszam do:

  • nauki rozpoznawania płodności (od podstaw)
  • nauki rozpoznawiania płodności w sytuacjach szczególnych: po porodzie, w premenopauzie, po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych, po poronieniu
  • pomocy w interpretacji objawów płodności

Komunikacja małżeńska, rodzinna, problemy wychowawcze, wychowanie religijne dzieci, rozwiązywanie konfliktów rodzinnych

Dialog, który buduje relacje nie zawsze jest łatwy i spontaniczny. Czasem potrzebujemy się go po prostu nauczyć. Jest to jak najbardziej możliwe i wnosi wiele radości i zrozumienia do relacji małżeńskich i rodzinnych. Warto włożyć trochę wysiłku i pracy, abyśmy kwitli jako małżonkowie i potrafili przekazać dobre wzorce naszym dzieciom.

Także w momencie, gdy pojawiają się kryzysy, nieporozumienia małżeńskie, ciche dni warto od razu szukać wsparcia i pomocy. Często wystarczą niewielkie zmiany, byśmy na nowo mogli cieszyć się wzajemnym zaufaniem i miłością.

Proponuję konsultację tradycyjną na terenie Wrocławia i okolic oraz konsultację via Skype. Konsultacja nie jest kierownictwem duchowym ani psychoterapią. Jeśli z rozmowy wyniknie potrzeba skorzystania z pomocy innego specjalisty pomogę Wam w znalezieniu odpowiedniej, kompetentnej osoby.

Kurs „NPR on-line – kurs podstawowy”

Kurs indywidualny. Każdy użytkownik dostaje dostęp do filmu wprowadzającego a następnie łącząc się przez Skype z nauczycielem poznaje zasady obserwacji i interpretacji cyklu. Kolejnym etapem jest podjęcie samodzielnych obserwacji i możliwość konsultacji ich interpretacji z nauczycielem prowadzącym kurs.

Kurs jest szczególnie adresowany do tych, którzy mają daleko stacjonarną poradnię rodzinną, mieszkają za granicą (i tam trudno im znaleźć nauczyciela metody) oraz tych, którzy pracują w niestandardowych godzinach.

W ramach kursu uczestnik otrzymuje:

  • materiały do druku
  • krótkie wprowadzenie dotyczące metody i fizjologii cyklu – filmik do pobrania
  • 3 konsultacje poprzez wideokonferencje (Skype, appear.in lub inny komunikator)
  • pomoc w interpretacjach kolejnych 6 cykli

Wsparcie po śmierci dziecka

Rozmowy, wymiana myśli i uczuć. Pomoc w nazwaniu bólu i żalu, ale też w tym, jak dalej funkcjonować, jak rozmawiać z rodziną, jak przetrwać ból i wrócić do życia. Śmierć dziecka jest tak trudnym tematem, że nie proponuję sztywnego cennika za te rozmowy. Jeśli chcecie wesprzeć naszą rodzinę dowolną darowizną, to będę wdzięczna, bo to jest czas, który mnie mam dla rodziny i moich dzieci. Ale wiem jak potrzebne, niemal konieczne są takie rozmowy w czasie żałoby. I całym sercem podzielę się wszystkim co wiem, co przeżyłam i co może choć troszeczkę ukoić rodzicielski ból.

 

Cennik

Konsultacja z familiologiem (1 godz) – 100 zł

Konsultacje NPR:

Pierwsza konsultacja (30 min) – 50 zł

Kolejne konsultacje (20 min) – 30 zł

Kurs „NPR on-line – kurs podstawowy” – 250 zł (możliwość rozłożenia płatności na raty)